Koncesja na wydobywanie ze złóż kopalin pospolitych
KONCESJA NA WYDOBYWANIE ZE ZŁÓŻ KOPALIN POSPOLITYCH
Wniosek o udzielenie koncesji powinien zawierać:
1a) oznaczenie wnioskodawcy, jego siedziby i adresu;
1b) określenie numeru w rejestrze przedsiębiorców lub ewidencji działalności gospodarczej;
1c) określenie rodzaju i zakresu wykonywania działalności gospodarczej, na którą ma być udzielona koncesja;
2) określenie prawa wnioskodawcy do terenu (przestrzeni), w ramach którego projektowana działalność ma być wykonywana, lub prawa, o ustanowienie którego ubiega się wnioskodawca;
3) określenie czasu, na jaki koncesja ma być udzielona, wraz ze wskazaniem daty rozpoczęcia działalności;
4) określenie środków, jakimi dysponuje podmiot ubiegający się o koncesję w celu zapewnienia prawidłowego wykonywania działalności objętej wnioskiem.
Dane objęte wnioskiem należy uzupełnić dowodami ich istnienia, w szczególności przez dołączenie załączników graficznych sporządzonych zgodnie z wymaganiami dotyczącymi map górniczych.
Organ koncesyjny może zobowiązać wnioskodawcę do przedstawienia danych określających stan prawny nieruchomości objętych wpływami zamierzonej działalności, a w przypadku nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym danych z ewidencji gruntów i budynków.
Wniosek o udzielenie koncesji na wydobywanie kopalin powinien określać:
1) złoże kopaliny lub jego część, która ma być przedmiotem wydobycia;
2) wielkość i sposób zamierzonego wydobycia kopaliny;
3) stopień zamierzonego wykorzystania zasobów złoża, w tym kopalin towarzyszących i współwystępujących użytecznych pierwiastków śladowych, jak również środki umożliwiające osiągnięcie tego celu;
4) projektowane położenie obszaru górniczego i terenu górniczego oraz ich granic.
Do wniosku należy dołączyć:
1) dowód istnienia prawa przysługującego wnioskodawcy do wykorzystania dokumentacji geologicznej w celu ubiegania się o koncesję;
2) projekt zagospodarowania złoża, zaopiniowany przez właściwy organ nadzoru górniczego;
3) dowód istnienia prawa przysługującego wnioskodawcy do nieruchomości gruntowej, w granicach której ma być wykonywana zamierzona działalność w zakresie wydobywania kopaliny metodą odkrywkową, lub dowód przyrzeczenia jego ustanowienia.
Jeżeli w związku z wydobywaniem kopaliny ze złoża przewiduje się wtłaczanie do górotworu wód pochodzących z odwodnienia wyrobisk górniczych, wód złożowych lub wykorzystanych solanek, wód leczniczych lub termalnych, do wniosku należy dołączyć przyjętą dokumentację hydrogeologiczną określającą warunki hydrogeologiczne w związku z wtłaczaniem wód do górotworu.
Projekt zagospodarowania złoża nie jest wymagany do wniosku o udzielenie koncesji na wydobywanie węgla brunatnego.
Organ koncesyjny może żądać przedłożenia dokumentacji geologicznej.
Dowód istnienia prawa przysługującego wnioskodawcy do nieruchomości gruntowej, w granicach której ma być wykonywana zamierzona działalność w zakresie wydobywania kopaliny metodą odkrywkową, lub dowód przyrzeczenia jego ustanowienia nie jest wymagany do wniosku o udzielenie koncesji na wydobywanie kopalin pospolitych.
Formularze wniosków są dostępne w Wirtualnym Biurze prowadzonym w ramach BIP -u w rubryce WNIOSKI DO POBRANIA.
Opłata skarbowa:
Na podstawie art. 1 ustawy o opłacie skarbowej z dnia 16 listopada 2006 r. (Dz. U. Nr 225, poz. 1635 ze zm.) oraz części III pkt 44 załącznika do ustawy, należy dokonać opłaty skarbowej w wysokości 616 zł na wykonywanie działalności gospodarczej lub 82 zł na pozostałe, w kasie Urzędu Miasta Wodzisławia Śl., przy ul. Bogumińskiej 4 lub przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śl.
email: dkorycinski@finn.pl , w dniu: 01‑02‑2011 01:31:00
email: dkorycinski@finn.pl , w dniu: 01‑02‑2011 01:31:00
Lp. | Rodzaj zmiany | Data aktualizacji | Wytworzono przez | Wprowadzono przez | Akcje |
---|