Elektroniczna skrzynka podawcza


Sposób doręczania dokumentów elektronicznych do Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 roku w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U. 2011 Nr 206 poz. 1216) w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim została uruchomiona elektroniczna skrzynka podawcza.

Mogą Państwo przesłać dokument elektroniczny do urzędu za pośrednictwem jednej z poniższych platform:

Platforma e-usług publicznych Starostwa Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim - PeUP

Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 października 2005 r. w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. Nr 212 poz. 1766) Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim akceptuje formaty elektroniczne wymienione w powyższym Rozporządzeniu.

Jak złożyć wniosek i załatwić sprawę w sposób elektroniczny

Warunkiem możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną jest dysponowanie podpisem elektronicznym weryfikowanym certyfikatem kwalifikowanym, e-dowodem lub posiadanie profilu zaufanego.  Jeśli nie posiadają Państwo podpisu elektronicznego kwalifikowanego, mogą Państwo założyć profil zaufany.

Korzystanie z usług urzędu w postaci elektronicznej trzeba zacząć od założenia skrzynki kontaktowej na platformie ePUAP lub PeUP, dzięki której można wysyłać korespondencję do urzędu.

Po zalogowaniu się na wybranej platformie z katalogu e-usług mogą Państwo wybrać odpowiedni rodzaj sprawy, zapoznać się opisem sposobu załatwiania sprawy, wypełnić elektroniczny formularz, podpisać go podpisem elektronicznym, e-dowodem lub profilem zaufanym i przesłać do urzędu.

Po przesłaniu wniosku do urzędu otrzymają Państwo urzędowe poświadczenie odbioru oraz inne informacje dotyczące załatwianej sprawy.

Informacja wytworzona przez:
Leszek Ignatowicz
email: informatyk@powiatwodzislawski.pl tel.:324539987 fax: 324539712
, w dniu:  11‑01‑2011 09:36:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Dariusz Koryciński
email: dkorycinski@finn.pl
, w dniu:  11‑01‑2011 09:36:00
Data ostatniej aktualizacji:
28‑03‑2023 15:04:58
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie